خانه / گردشگری / دیدنی ترین جاذبه های توریستی یونان
دیدنی ترین جاذبه های توریستی یونان

دیدنی ترین جاذبه های توریستی یونان

یونان را به حق می توان یکی از تماشایی ترین کشورهای قاره سبز دانست که بدلیل برخورداری از جزایری بسیار زیبا و معروف، همراه با جاذبه های گردشگری تاریخی بجای مانده از عصر تمدن باستانی بونان، هموراه مورد توجه توریست های متعددی از سراسر دنیا قرار داشته است. اگر شما هم قصد دارید با دیدنی ترین جاذبه های توریستی یونان آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید.

دیدنی ترین جاذبه های توریستی یونان

جزیره سانتورینی

این آبخوست بدون شک یکی از زیباترین و رمانتیک ترین جزیره های دنیا است. غروب اعجاب انگیز آفتاب، خانه هلا تمام سفید سنتی و مناظری نفسگیر از اقیانوس چیزهایی هستند که این جزیره را اختصاص می کنند. برای رسیدن به دهکده معروف این منطقه با منزل ساختمان های تمام سفیدش که روی صخره ها مخلوق شده اند، باید به کنار جانب Oia بروید. اکثر مغازه ها در این منطقه کارت پستال هان سانتورینی را می فروشند و وقتی با چشم خودتان این آبخست زیبا را دیدید، باور می کنید که این آداک برای خودش بهشتی است.

تئاتر دیونیسوس

محل تولد تئاتر اروپا تئاتر دیونیسوس است چرا که کمدی و تراژدی های زیادی از نویسندگان معروفی همانند ایسخولوس، اوریپیدس و سوفوکل در قرن پنجم قبل از میلاد در این تئاتر اجرا شده است.

دیدنی ترین جاذبه های توریستی یونان

معبد زئوسِ المپیا

نمی‌شود به سرزمین خدایان باستان سفر کرد و به معابدشان سر نزد. معبد باشکوه زئوس در قرن ششم قبل از میلاد به دستور فیدیاس برای خدای زئوس خلق شده و نمونه بی‌نظیری از شیوه دوریک، یکی از سبک‌های معماری کلاسیک یونانی‌ست. این معبد به اوج ۱۷ چهارده گره بزرگترین معبد در تمام یونان است و به جز ابهت ستون‌هایش که دید آدم را خیره می‌کند، تماشای آثار هنری و عکس هلا مختلفش از جمله تندیس زئوس، هیجانی وصف‌نشدنی دارد که مختص سفر به آتن است. از توقفگاه متروی سینتاگما می‌توانید به معبد بیایید.

دیدنی ترین جاذبه های توریستی یونان

جزیره رودس یونان

رودس در امتداد دریای اژه، در نزدیکی ترکیه، یکی از بزرگترین جزایر دودکانیز می باشد.. پایتخت آن، شهر رودس یکی از ارث جهانی یونسکو و از بهترین جاهای دیدنی یونان به آمار می رود.. این آداک با دروازه ها و برج ها یادواره، توسط شوالیه ستن جان پس از به دست ستاندن کنترل آبخوست در قرن چهاردهم خلق شد.. خیابانهای شهر قدیمی رودز خالی از ماشین است و میتوانید با پای پیاده به کشف این آداک بپردازید.. از پسین جاذبه هان توریستی رودس میتوان به شهر ساحلی ناپسند در دامنه کوه ، مارماریس در سواحل غرب ترکیه اشاره کرد.. در رودس فرودگاه و کشتی به طرف نزدیک تنگ آتن، پیره وجود دارد..

دیدنی ترین جاذبه های توریستی یونان

جزیره ناکسوس

این آبخوست در جنوب یونان واقع شده و محل قرار گرفتن کوه زئوس است که اسطوره ها و افسانه ایا زیادی در وضعیت آن شنیده شده است. این منطقه که گردشگران هنوز زیاد با آن آشنایی ندارند، سبزترین آبخست در سیکلاد است که کوه های بلند و دره های حاصلخیز دارد. سواحل آن جزو زیباترین سواحل یونان هستند و برای شنا، ورزش های آبی و استراحت عالی هستند. دهکده سنتی و تمام سفید آن هم جزو جاذبه های این جزیره محسوب می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *