خانه / گردشگری / جاذبه های توریستی هندوستان، سرزمین زیبایی ها
جاذبه های توریستی هندوستان، سرزمین زیبایی ها

جاذبه های توریستی هندوستان، سرزمین زیبایی ها

کشور هندوستان را بدون شک باید یکی از زیباترین کشورهای قاره آسیا دانست که جاذبه های گردشگری متعدد آن همچون جاذبه های تفریحی و تاریخی همواره مورد توجه گردشگران مختلف سراسر جهان قرار داشته است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با برترین جاذبه های توریستی هندوستان، سرزمین زیبایی ها آشنا کنیم؛ شاید شما هم تصمیم گرفتید در آینده ای نه چندان دور سفری به این کشور فوق العاده زیبا داشته باشید.

جاذبه های توریستی هندوستان، سرزمین زیبایی ها

مرداب‌های کِرالا

مرداب‌های کِرالا زنجیره‌ای از مرداب و دریاچه‌هایی است که در ایالت کِرالا و به هم پا دریای عرب قرار دارند. مرداب‌های کرالا خانه‌ی تکثر از گونه‌های منحصر به فرد آبزیان از عداد خرچنگ، قورباغه، پرندگان آبی و حیواناتی مانند سمور دریایی و لاک‌پشت است. امروزه، قایق سواری، با مصرف از کِتووالام بعلاوه‌ی امواج آب، پرطرفدارترین فعالیت توریستی در این مرداب‌ها به آمار می‌رود.

گُجَرات

گُجَرات ایالتی در غرب هندوستان است. مساحت آن ۱۹۶٬۰۲۴ کیلومتر چارگوش و طبق سرشماری سال ۲۰۰۱ جمعیت این ایالت ۵۰٬۶۷۱٬۰۱۷ نفر بوده‌است. گجرات صنعتی‌ترین منطقه در کشور بزرگ هند محسوب می‌شود: ۱۹٫۸ درصد کل تولیدات صنعتی هند از این ایالت است. همچنین ۱۰ درصد محصولات معدنی، ۲۰ درصد صادرات، ۲۵ درصد تولید منسوجات، ۴۰ درصد تولیدات دارویی، ۴۷ درصد تولیدات پتروشیمی از این ایالت است. گجرات از سوی شمال غربی به کشور پاکستان و از شمال شرقی به ایالت راجستان، از سوی شرق به مادیا پرادش و از جنوب به مهاراشترا بی منتها می‌شود.

دریای عرب ساحل غربی این ایالت را تشکیل می‌دهد. مرکز ایالت گجرات آبادانی گاندی‌نگر است. این دهکده با طرح و برنامه‌ریزی شهری ساخته‌شده است. مرکز پیشین ایالات یعنی احمدآباد که هنوز مرکز تجاری گجرات بشمار می‌آید نزدیک به گاندی‌نگر است. گجرات یکی از مراکز مهم زرتشتیان یا پارسیان هند است.

جاذبه های توریستی هندوستان، سرزمین زیبایی ها

دماغه دلفین

دماغه دلفین نام قله‌ای بر فراز واحه است که من وایشان می‌توانید با رفتن به این محل بر بلندترین نقطه مشرف به عمارت قرار بگیرید. این محل به دلیل زائده سنگی بزرگی که بر بالای کوه به سمت تنگه پیشروی کرده و به شکل سر دلفین است به این نام مشهور شده است. جاده منتهی به دماغه دلفین، سنگفرش بوده و از واقع مطلب کامل و ناقص جنگل می‌گذرد که خویشتن از دیدنی‌های این منطقه محسوب می‌شود.

از دیگر دیدنی‌های اوتی می‌توان به خانه‌های سنگی، کلبه‌های تودا، موزه موم، موزه مردم‌شناسی، ساحل رود پیکارا، جنگل کاج، سد کاماراج، پارک گوزن‌ها و تنگه پرسون اشاره کرد.

جاذبه های توریستی هندوستان، سرزمین زیبایی ها

لاکشادویپ

بخشی از مثل قاره هند لاکشادویپ است که از تعدادی جزیره در دریای عربی تشکیل شده است. لاکشادویپ در سانسکریت به معنای “صدهزار جزیره” می باشد. کل لاکشادویپ از ۱۲ جزیره مرجانی حلقوی، ۵ ساحل، ۳ ساحل مرجانی و چندین خلیج کوچک تشکیل شده است.

آرامشی وصف ناشدنی را با زیبایی های فطری و باورنکردنی تجربه کنید. سواحل مرجانی شگفت انگیز ، سرشت آمیخته ای از زیبایی های عین بینایی بینش نواز خدادای و امکانات رفاهی ، مجموعه ای شگفت انگیز برای بازدیدکنندگان خلق کرده که توصیف ناشدنیست.

تاج محل

تاج محل در آگرا آرامگاه بسیار عظیمی از مرمر سپید که ذایع سال‌های ۱۶۳۲ و ۱۶۵۳ به فرمان امپراطور موقال، شاه جهان و به یادبود هم سنگ مورد علاقه‌اش ساخته شده است. این بنا که “قطره اشکی بر گونه‌ی ابدیت” نامیده می‌شود، یکی از شاهکارهای معماری موقال و یکی از بزرگترین جاذبه‌های توریستی هند به سرشماری می‌رود.

جاذبه های توریستی هندوستان، سرزمین زیبایی ها

علاوه بر آرامگاه گنبدی مرمر سفید، تاج محل شامل چندین ساختمان زیبای دیگر، حوض‌های بزرگ و باغ‌های وسیع زینتی با درختان و بوته‌های گل‌دار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *